narysuj.com logo

Główna

Tutoriale

Galeria

Zamów

News

Kontakt

Honoratka
kliknij zdjęcie aby powiększyć>>> Honoratka

Jak powstawał?

Portret Honoratki powstał w wyniku spełnienia obietnicy. Była to wyróżniająca się praca ze względu na ciekawe ułożenie dłoni na zdjęciu oraz przepiękne kręcone włosy. Zdjęć miałem do wyboru kilka, jednak właśnie to szczególnie przypadło mi do gustu.

Honorata

Portret jak zawsze rozpoczynam od szkicu. Szczególną uwagę zwróciłem na włosy, które ze względu na swój rozwiany na wietrze kształt grają pierwsze skrzypce i muszą być wykonane poprawnie.

Honorata

Po przygotowaniu szkicu biorę się za wstępne cieniowanie twarzy. Zazwyczaj robię to tak, że całą twarz zarysowuje lekko ołówkiem b2 i rozcieram chusteczką. Następnie metodą porównawczą (ze zdjęciem) cieniuje kolejne części twarzy.

Honorata

Tu czytelniku, porównując zdjęcie powyżej i poniżej możesz zwrócić uwagę, jak dużą rolę odgrywają w portrecie oczy. Po ich narysowaniu rysunek ożywa.

Honorata

WŁOSY!!! Kolejny szczególnie wyczekiwany przeze mnie moment. Honorata ma bardzo kręcone ładne włosy, wiedziałem że narysować je, nie będzie łatwo. Poświęciłem im dużo czasu i starałem jak najdokładniej odwzorować. Poniżej skany podczas pracy.

Honorata Honorata

W końcu gotowe. Efekt możecie ocenić sami, wiem że gdybym je rysował dziś były by zapewne lepiej wykonane, jednak biorąc pod uwagę swoje ówczesne umiejętności, jestem z nich bardzo zadowolony.

Honorata

Praca dobiega końca. Jeszcze tylko sukieneczka i portret gotowy.

Honorata

Na końcu jak zawsze gif stworzony z połączonych skanów kolejnych etapów powstawania rysunku

Honorata

Podsumowując: portret Honoraty powstawał przez ok. 7 godzin, przy użyciu dwóch ołówków o twardości hb i b2 i chusteczki higienicznej na formacie kartki A3.

Menu:
Główna
Tutoriale
Galeria
Zamów
Kontakt
Polecamy:
Autor w sieci:

Projekt strony i realizacja abmelak@o2.pl | All right reserved narysuj.com